ЯК ЗІГРІТИ «СВОЇХ», АБО ПРО ЗАКУПІВЛІ В РУБІЖНОМУ

У Рубіжному відбулись досить сумнівні закупівлі обігрівачів. Вигідну пропозицію було відхилено під сумнівним приводом, натомість обрано найдорожчу пропозицію.

 

22.05.2018 КП «Муніципальний Сервіс» Рубіжанської Міської Ради оголошує тендер на закупівлю обігрівачів з бюджетом 7 801 500 грн. з ПДВ. Предметом закупівлі є обігрівач КАМ-ІН потужністю 400 Вт та 750 Вт, хоча на сайті виробника остання позиція відсутня в цілому, а основна позиція 700 Вт. Загальна кількість 4305 одиниць. Роздрібна вартість 6 931 950 грн.

 

Інформація по цінах взята з офіційного сайта виробника на 26.07.2018. Замовником обрана двоетапна тендерна процедура (так звана Європроцедура), згідно ЗУ «Про публічні закупівлі».

 

На етапі пре-кваліфікації замовнику відкриваються документи, які підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та документи, що містять технічний опис предмета закупівлі.

 

Замовник оцінює відповідність пропозицій кваліфікаційним та технічним вимогам та завантажує по кожному учаснику протокол рішення з відхиленням або допущенням до аукціону.

 

Це означає, що процес пре-кваліфікації всі учасники проходили до аукціону. Тобто замовник перевірив наявність документів по статті 16, а також інші документи які вимагались тендерною документацією, ще до етапу аукціону. Як вбачається з інформації в електронній системі, було відхилено шість учасників та допущено лише трьох до електронного аукціону, а отже їх пропозиції відповідали вимогам тендерної документації замовника. Статтею 30 ЗУ 922 передбачений чіткий перелік підстав відхилення учасника. З наведеного переліку єдиною підставою дискваліфікації після допущення до електронного аукціону на євроторгах є:

 

  1. переможець: відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю;
  2. не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону;
  3. наявні підстави, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 цього Закону.

23.06.2018 завершується подача пропозицій та починається етап Прекваліфікації, заявилось дев’ять учасників, за результатами перевірки заявок шість учасників дискваліфіковано. 

До трьох немає претензій та питань, це ТОВ “УДЕН Україна”, ТОВ “ГЕЙЗЕР ПЛЮС”, та ФОП Удовіченко Олексій Юрійович.

 

24.07.2018 Відбуваються торги за результатами якого перемагає ТОВ “УДЕН Україна” з пропозицією 3 840 000, а держава економить 49% від початкової суми або 3 961 500 грн. Наступний участник ТОВ “Гейзер Плюс” з пропозицією 3 850 000 грн та ФОП Удовідченко О.Ю. 5 803 800 грн.

Але 26.07.2018 було дискваліфіковано відразу обох учасників з найнижчими цінами. Тобто ТОВ «УДЕН-Україну» та ТОВ “ГЕЙЗЕР ПЛЮС”.

 

27.07.2018 Обрано переможцем ФОП Удовідченко Олексій Юрієвич, з найвищою ціною в 5 803 800 грн., що збільшує витрати держави на 1 963 800 грн.

 

Варто звернути увагу на обрання організатором двоетапного тендера за євро процедурою, згідно якої всі технічні нюанси та особливості розглядаються на етапі прекваліфікації, а допущені учасники до аукціону автоматично вважаться такими, що відповідають вимогам замовника. На аукціоні переможець визначається виключно на основі найнижчої ціни, а в законі є чіткі підстави для дискваліфікації переможця.

 

Ситуація дивна та неоднозначна, і потребує уваги контролюючих органів. Всі документи та історію тендеру можна переглянути на його сторінці.

 

З приводу цієї ситуації вже надіслано заяву про порушення на адресу Прокуратури Луганської області від імені депутата Рубіжанської міськради Володимира Гореліка.

 

Дмитро Сінченко, Михайло Сафонов, рух «Під контролем», для "Ні корупції!"

сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!