Кіровоградська міськрада незаконно підвищила бар’єр місцевих петицій?

7-го квітня у Кіровограді відбулась знаменна подія – одразу на двох сайтах запрацювали Петиції до міської влади. Першими були активісти партнерства «Рада Експертів» - вони презентували відповідний розділ на сайті ГО «Асоціація Політичних Наук». Увечері того ж дня з’явилось посилання на єдину систему електронних петицій і на сайті міської ради. Чим відрізняються петиції влади і громадськості? Дотриманням законів.

 

На сайті АПН, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», петиції мають набрати 250 підписів за 90 днів, а на сайті міської ради бар’єр вищий – 450 підписів, а час збору обмежений 45 днями.

 

Чим керувались керівництво міста у визначенні завищених бар’єрів для громади? Не відомо. Жодного обґрунтування саме таких чисел ніде не наводиться. Проте саме ці цифри зазначені у Положенні про електронні петиції, яке було прийняте 29 березня 2016 року на засіданні сесії міськради.

Здавалось би, все законно, адже право визначати кількість підписів та терміни, за які вони мають бути зібрані, належить саме органу місцевого самоврядування, якби не одне «але». Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади. Очевидно, що Положення – це не Статут.

 

А про внесення змін до статуту кіровоградські депутати не подумали. Закон же чітко і недвозначно говорить, що доки питання електронних петицій не буде врегульовано у статуті, доти діють прямі норми Закону. А це, для міста від 100 до 500 тис. – саме 250 підписів за 3 місяці.

 

Можливо, громадські активісти і збирали б 450 підписів, якби не ще одне «але»: той самий Закон зобов’язує громадське об’єднання не пізніше, як на наступний день після набрання необхідної кількості підписів, надіслати петицію на розгляд органу, якому адресована петиція.

 

Чим же керуватиметься кіровоградська міськрада при розгляді петицій? Законом України, чи власним Рішенням, що суперечить Закону, якому б мало відповідати? Про це ми дізнаємось одразу після того, як петиції, що зареєстровані на сайтах, наберуть необхідну кількість голосів.

 

Дмитро Сінченко, для мережі викривачів CorruptUA.org

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!