Хто справжній сєпар?

В Кіровограді довгий час у питанні перейменування міста йде боротьба між трьома таборами: патріотично-проукраїнським, імперсько-проросійським та совково-патерналістським. Совки були традиційно проти перейменування, імперці вимагали повернути назву часів Російської імперії – Єлисаветград, а патріоти – за українську назву, проте кожен мав свій варіант такої назви.

 

Найбільше було совків, найменше – імперців, тому перейменування не могло зрушити з мертвої точки. Декомунізація все змінила. Вона позбавила можливості залишити статус-кво. Більшість совків із цим не змирились і просто бойкотували процес. Решта розділились між двома існуючими таборами, зрозуміло, не на користь патріотичних сил.

 

Сьогодні на боці імперців виступають УПЦ МП, місцеві депутати від БПП та Опоблоку, а також місцевий олігархічний клан під назвою «заводчани» або «отци города». Бізнес останніх тісно пов’язаний з Росією і на неї орієнтований. На щастя, загальнонаціональної підтримки вони не знаходять. Тому, за завданням своїх кураторів із північної ворожої держави, максимально дестабілізують ситуацію в місті.

Так, після прийняття рішення рекомендувати перейменувати Кіровоград в Інгульськ, проросійські сили вчинили справжній шабаш в центрі міста: цілували ікони і руки московським попам, називали зрадниками воїнів АТО, демонстрували відверту неповагу до державних символів, заважали виконанню державного гімну…

 

На противагу їм вийшли активісти патріотичних організацій, переважно – демобілізовані воїни АТО. Між двома сторонами прогнозовано сталися сутички, але обійшлось без жертв. Відео цих подій облетіли всю Україну, а Російська пропаганда подавала його не інакше, як «повстання» прихильників «русского міра».

 

Після цих подій активісти патріотичних організацій подали заяву в СБУ, в якій вони викривали проросійську діяльність організаторів мітингу. Однак, у відповідь їм надійшла відписка – мовляв, займатись релігійними організаціями спецслужба не повинна, адже в нас… свобода совісті та віросповідань!

 

Тобто, нашій Службі Безпеки байдуже до того, яку ідеологічну оброку проводять російські пропагандисти у стінах церкви, що має у своєму користуванні майже всі храми міста! Чого вони чекають? Поки в кіровоградських церквах почнуть готувати терористів, як це було на Донбасі і в Криму?

 

Заметушились сбушники лише після звернення депутатів… але не в той бік! Провадження було відкрито проти учасників патріотичного контрмітингу, зокрема – проти Ігоря Козуба. Нині він став частим гостем кіровоградських «чекістів», які відкрили справу за звинуваченням у сепаратизмі за доносом депутатів з БПП Голофаєва, Яремчук та Кайдаша.

То хто ж все таки сєпар?...

 

Дмитро Сінченко, для інтернет-видання "Лівий Берег"

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!