Кіровоградська міськрада системно порушує Закон і, ймовірно, збирається робити це надалі

29 січня 2016 року на сайті Кіровоградської міськради було оприлюднено проект рішення №103 «Про затвердження Регламенту Кіровоградської міської ради сьомого скликання». Попри всю прогресивність документу у порівнянні з нині діючим, проект має ряд суттєвих корупційних ризиків.

 

Так, у частині 3-й Статті 26-ї «Організаційно-технічні заходи підготовки проектів рішень міської ради» говориться про «виняткові випадки», в яких проект рішення міськради може бути переданий апарату міськради «не пізніше ніж за три робочих дні до початку роботи сесії».

 

А у частині 5-й згаданої статті передбачено можливість внесення проектів рішень міськради «за ініціативи міського голови або, у разі крайньої необхідності, секретарем міської ради, головою профільної постійної комісії (на підставі рішення комісії), депутатом або депутатською групою, фракцією». Тобто, депутати передбачили для себе незаконний механізм внесення на розгляд рішень, що прямо суперечить п.3 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

У згаданій нормі Закону говориться про те, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються ними не пізніш, як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

 

Ані «виняткових випадків», ані «крайньої необхідності» Законом не передбачено. Виключення стосується лише надзвичайних ситуацій, однак про них у регламенті взагалі не згадується. Що ж до поняття «крайня необхідність», то воно визначене лише кримінальним законодавством (вимушене заподіяння шкоди правоохоронним інтересам з метою усунення загрожуючої небезпеки) і діяльності міськради жодним чином не стосується.

 

Чим загрожує ухвалення документу в такій редакції? Передусім – продовженням практики втаємничення від громади і навіть депутатів планів керівництва міста. Передусім – що стосується фінансових, майнових та земельних питань.

 

І це аж ніяк не ноу-хау, а продовження ганебної практики системного порушення закону. Прикметно, що нова міськрада досі не прийняла жодного рішення з дотриманням 20-тиденного терміну. На це неодноразово звертали увагу громадські активісти, проводячи акції протесту перед прийняттям та звертаючись до суду про скасування вже прийнятого.

Суперечить Закону «Про доступ до публічної інформації» не тільки регламент. Так, досі чинним залишається Розпорядження міського голови від 11.10.2011р. №149 «Про затвердження переліків відомостей, які містять конфіденційну інформацію виконавчих органів Кіровоградської міської ради, що є власністю держави».

 

Згаданим розпорядженням передбачено засекретити інформацію, що не належить до державної таємниці, зокрема: «відомості про зміст угод щодо реалізації міжнародних проектів та програм», «інформація, яка надходить від представників релігійних центрів після їх перебування за кордоном» (звичайна практика часів СРСР досі існує?), «планувальні матеріали забудови мікрорайонів міста» тощо.

 

Щоб змінити стан справ, громадські активісти розробили власні пропозиції щодо поправок до проекту регламенту, які обговорили з депутатами міськради та всіма зацікавленими на круглому столі. Окрім ст. 26, активісти пропонували прописати в регламенті порядок забезпечення доступу до засідань всіх бажаючих, порядок функціонування офіційного сайту, обов’язкове розміщення на ньому інформації про депутатів та членів виконкому, результатів голосувань, порядок створення електронних петицій та їх розгляду і багато іншого.

 

Чи буде почута думка громади? Побачимо на сесії, що відбудеться 23-го лютого. Проте вже сьогодні можна сказати, що більшість рішень, які на ній збираються ухвалювати депутати, також суперечитимуть Закону… адже 20-денний термін розгляду не мине.

 

Дмитро Сінченко, для мережі викривачів CorruptUA

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!