Україна переможе, так само, як перемогла Фінляндія

Перша асоціація, яка виникає з Фінляндією – це 1 місце у списку рейтингу «The world's best countries» журналу Newsweek. Країна, що отримала свою незалежність у 1917 році, сьогодні вражає всіх своїм рівнем розвитку та високими стандартами життя.

  

Як меломан, я з дитинства захоплювався фінською музикою і фінськими виконавцями. Особливо мені були до вподоби гурти Bomfunk MC's, Rasmus та HIM. Також, мені дуже подобаються фінські краєвиди, природа Фінляндії. Асоціація з «фінською сауною» чомусь виникає в останню чергу J.

 

Історія Фінляндії і України багато в чому схожа. Ми також намагались створити свою державу у 1917, проте тоді це нам вдалось зробити на дуже короткий проміжок часу. Після другої спроби – у 1991 році – ми, нарешті, проголосили державну незалежність, але по-справжньому будувати соборну державу доводиться тільки тепер.

  

На жаль, сьогодні ми це робимо, сплачуючи дуже високу ціну – життями патріотів нашої країни, у війні із сусідньою войовничою імперією, що має в рази більшу і краще озброєну армію. Так само відбувалось і з Фінляндією у 1939 році. Радянсько-фінська, або зимова війна СРСР із Фінляндією сьогодні практично до дрібниць відтворюється в Україні і називається, чомусь, «новою» і «гібридною».

В обох військових конфліктах Росія не оголошувала війни, натомість створювала маріонеткові «Народні Республіки» та бутафорні «Народні армії», від імені яких воювали регулярні російські військові частини. В обох конфліктах втрати російських агресорів в рази перевищують втрати оборонців. В обох конфліктах марно сподіватись на міжнародну військову допомогу.

 

Але історія показує, що справедливість у будь-якому разі торжествує. Фінляндія вистояла, відбудувалась і досягнула стрімкого розвитку як в економіці, так і в культурній та гуманітарній сферах. Вона має один з найвищих рівнів життя у світі. Її музика – всесвітньо відома. Корпорація «Нокіа», заснована у Фінляндії, є найбільшим світовим виробником мобільних телефонів. Фінляндія веде перед також у розвитку системи Інтернет.

 

Сьогодні Фінляндія посідає 1 місце в рейтингу свободи слова у світі за даними щорічної доповіді World Press freedom-2014 міжнародної організації "Репортери без кордонів". В той час, як Україна знаходиться лише на 127 позиції. Нам, українцям, є чому вчитись у фінів.

 

Приклад цієї невеличкої північної країни додає нам оптимізму. Переконаний, Україна переможе, досягнувши небувалого рівня розвитку, і цей час невпинно наближається!

 

Дмитро Сінченко, для Радіо "Свобода"

Оставить комментарий

Комментарии: 2
  • #1

    Володимир (Четверг, 26 Май 2016 15:10)

    Ось мені цікаво - якщо русня це угро-фіни, то чому вони так разюче поступаються справжнім фінам в усьому, куди не кинь оком?

  • #2

    Дмитро Сінченко (Четверг, 26 Май 2016 15:25)

    Бо вони скалічені угро-фіни, спершу - українізовані (тобто русифіковані в первинному розумінні), а потім татаризовані...

аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
Повний перелік матеріалів сайту шукайте за посиланням, клікнувши на банер
Повний перелік матеріалів сайту шукайте за посиланням, клікнувши на банер

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!