Влада, опозиція і вороги, або тупик мирного «розвитку»

Вдруге за рік Україна, в умовах абсолютної невизначеності та нестабільності як зовнішньо, так і внутрішньополітичної, проводить вибори. Заради президентських виборів держава віддала Крим, заради парламентських може втратити Донбас… тим не менше, мирний Порошенко взяв курс на перевибори.

Ні, я не говорю про те, що вибори не потрібні, однак віддавати свою територію ми також не маємо права. Необхідно, для початку, перемогти у війні. Варто змінити виборчий закон. Ратифікувати угоду про Асоціацію з ЄС, врешті решт… однак, пріоритетом обрані вибори. Тому, маємо те, що маємо.

Президент, в обмін на відносний спокій під час виборчої кампанії, «заморозив» ситуацію на сході і дозволив росіянам міцніше закріпитись на окупованих територіях, щоб ретельніше підготувати подальший наступ. Країна знову поринула у виборчі перегони.

На сьогодні маємо вже оформлені списки від Громадянської позиції Гриценка та Демократичного Альянсу, Самопомочі та Волі, скоро побачимо списки Народного Фронту та Блоку Петра Порошенка, Радикальної партії Ляшка, ВО «Батьківщина», Правого Сектора та ВО «Свобода»…

 

Однак, в той же час, на вибори підуть КПУ, Сильна Україна, Партія розвитку України та Партія регіонів, тобто ті, на кому лежить відповідальність за розвал українських Збройних Сил, а отже, і за окупацію територій нашої держави. Частина з цих, з дозволу сказати, політиків, безпосередньо і неприховано сприяли таким процесам.

А сьогодні вони мають нахабство називати себе опозицією і вимагати «миру» та переговорів з терористами і окупантами. На мою думку, це вершина цинізму. Опозиція – це не ті, хто проти діючої влади, а ті, хто мають альтернативні думки щодо державної політики.

Такі політичні сили тільки-но почали в Україні зароджуватись. В ідеалі, і владу, і опозицію, мають складати політичні сили, народжені на Майдані, ті, хто має бачення стратегічного розвитку нашої держави, системних змін, і бажання це бачення втілювати.

Україні дійсно потрібна і влада, і опозиція. Однак вороги в наших же органах влади нам не потрібні. І якщо нашій недосформованій владі бракує політичної волі, щоб «жити по-новому» і, нарешті, покарати зрадників, це знову доведеться робити нам, громадянам.

Смерть ворогам! Для початку – хоча би політична…

Дмитро Сінченко, для інтернет-видання "Українська Правда"

Write a comment

Comments: 2
 • #1

  Олекасандр Дядюк (Wednesday, 17 September 2014 06:57)

  Виявляється, коли в країні була страшна диктатура януковича, то в країні ніхто не забороняв опозиційні партії. Під час майдану, всі центральні телеканали, окрім інтеру, висвітлювали події з позицій опозиції, а не влади.
  Це виявляється така страшна диктатура була.
  А тепер щастя - не встигли до влади дорвались демократи і "єврупейці" і вже хочуть нєпущать і заборонять. Заборонити всю опозицію і встановити диктатуру кількох своїх партій. От якою виявляється повинна бути "справжня" демократія, а не як при зладєю Януковичу.
  Тепер щодо знищення української армії. Автор нє возжелалі напрягать те, що у людей зветься мозгом і свої емоції видав за істину. Я б рекомендував автору уважно ДУЖЕ УВАЖНО переглянути хронологію - найбільше було роздерибанено військових містечко і розкрадено військового майна та скорочено армії саме після перемоги Майдана 2004 року і саме за часів "свіддомих" патрійотів відбулось наймасштабніше знищення української армії. Але для автора, як і для всіх "свідомих патрійотів" - у всьому винен янукович і партія регіонів

 • #2

  Дмитро Сінченко (Wednesday, 17 September 2014 08:45)

  Я не знаю, що у вашій класифікації означає термін "свідомий патрійот", але точно знаю, що національно-патріотичних сил в Україні при влади ще не було. Перефарбовані комуністи, совкові недодемократи були, а націоналістів, до яких відноситься і автор, ще не було. Це перше.
  А друге - ніхто не закликає "забороняти опозиційні партії". Навпаки, я закликаю нарешті обрати справжню опозицію і справжню владу, і толерантно ставитись до критики. А діяльність організацій, які працюють на ворогів і окупантів, підриваючи основи державного суверенітету, потрібно припинити, як це прописано в законах, за законною демократичною процедурою. От і все.
  Корупціонерів всіх часів і політичних окрасів, які в т.ч. розвалювали армію, необхідно притягнути до відповідальності так само, за законом...

сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!