Політичне хуліганство

Нещодавно Кіровоград облетіла звістка про чергову хвилю вандалізму – невідомі обмалювали написами «ПР банду геть» стовпи та стіни міста, не розрізняючи комунальної чи приватної власності. Написи зроблені м’яко кажучи негарно, тому, не залежно від політичної позиції, дії хуліганів кіровоградцями переважно не вітаються.

 

Раніше була трафаретна кампанія з аналогічним написом, ще раніше – невідомі розмалювали сіті-лайти в центрі міста нецензурними написами. Однак про останній випадок написав лише сайт, який пов’язують із скандальним екс-регіоналом Миколою Онулом. І в матеріалі у пошкодженнях рекламних площ, що належать Онулу, було безапеляційно звинувачено представників обласної влади.

 

Я не виключаю можливості провокації з боку партії влади, але щось тут не сходиться. Навіщо представникам ПР писати нецензурщину на лайт-боксах, які вони, за бажання, можуть просто демонтувати? Чому пошкоджені сіті-лайти помітила лише «Акула»? 

Щоб відповісти на ці питання, варто пригадати, як почалась така серія актів вандалізму. А почалась вона із напису «Донецкие оккупанты, вон из города!». При чому на одній стіні старий і новий написи знаходяться поруч. Поглянувши на них, навіть неозброєним оком видно, що вони здійснені однією рукою і одним почерком. Отже, всі ці написи були здійснені одними і тими ж «месниками»-вандалами.

 

Чому ж було змінено гасло і мова написів? Гасло не було на справді близьким для звичайних кіровоградців. Воно близьке для самих регіоналів, яких відсунули на задній план кмітливіші і спритніші однопартійці донецького походження. Найамбітніші з них вирішили зіграти в опозицію і довести «папі» (тобто лідеру ПР), що він не на тих зробив ставку.

 

Щодо мови. Рідна мова замовників та виконавців – російська. Нею і були здійснені перші записи. Однак мова протесту – так вже склалось – українська. От і доводиться їм підлаштовуватись під нового «клієнта». Однак, на жаль, українізують вони лише свою політичну (чи вірніше – політ технологічну – адже загравання Онула з націонал-патріотами не можна назвати щирим) діяльність. В той час як бізнес продовжують вести російською.

 

Отже, всі сліди ведуть до одного прізвища – опального одіозного екс-регіонала Миколи Онула. «То він і лайт-бокси сам собі обмалював?» - здивуєтесь ви. Переконаний – так. Мета виправдовує засоби. Що ж він хотів досягнути такими діями? Тут він вбиває одразу кількох «зайців»:

 

1.                     Він роздмухує протестні настрої, мобілізуючи всіх, хто проти влади, на боротьбу зі «злочинним режимом».

2.                     Такі графіті-написи розмивають ідентифікацію опозиційних сил, тим самим де актуалізуючи потребу приналежності до конкретної опозиційної партії. Тобто, готується база для висування «єдиного кандидата» на міського голову.

3.                     Пошкоджуючи свою власність і публічно звинувачуючи у цьому владу, йому роблять імідж борця з режимом, мученика і дисидента, разом з тим відводячи підозри від нього як організатора усієї кампанії.

4.                     Увесь негатив, пов'язаний з написами, які шкодять зовнішній вигляд міста і конкретних об’єктів, які перебувають у чиїйсь власності, буде адресований не йому, а трьом опозиційним партіям.

 

Отже, ми маємо людину, яку внаслідок внутрішньокланових розборок відсунули від «корита», і яка намагається за будь-яку ціну взяти реванш. Чи є він щирим у своїй боротьбі з режимом? Ні. Він бореться не з режимом, а з конкретними людьми в обласній організації ПР. Він використовує опозицію, щоб отримати підтримку на виборах, а далі вести переговори про своє повернення у «сім’ю» на вигідніших для нього умовах. Нічого особистого, лише бізнес.

 

Той, хто «зтушкувався» раз, зробить це і вдруге. Тушкам не місце в політиці.

 

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!