Непомітні дні Ніколаєнка

Нещодавно минуло перших 100 днів управління Кіровоградщиною нового голови облдержадміністрації – Андрія Ніколаєнка. На відміну від свого попередника, він не зробив з цієї дати події обласного значення. Все обмежилось прямим ефіром на обласному телебаченні з питаннями-відповідями та друкованими матеріалами за результатами ефіру.

 

Минув майже місяць, а наші опозиційні сили досі не спромоглися на жодну критику… Доведеться зробити її самому.

 

Правління нового обласного очільника відрізнялось від попередника тишею. Ми не спостерігали за гучними обласними проектами та програмами, за героїчною боротьбою з газом радоном, за відкриттям нових WI-FI-зон, за запуском нових книг у книговир, за помпезним відкриттям новобудов, за пошуком статських радників на телевізійних шоу…

 

Коротше кажучи, видовищ народу вже не дають. Але чим їх замінили? Може, в народу побільшало «хліба»? Аж ніяк.

 

 

Соціально-економічні показники залишились на тому ж низькому рівні. Може, Ніколаєнку вдалось вирішити всі актуальні проблеми області? Дещо, звісно, вдалось, однак невирішеного залишилось значно більше. 

 

Зміну обласного керівника навіть не всі помітили. Як свідчить опитування, дехто досі переконаний, що ним досі залишається Сергій Ларін.

 

А от у партії влади, схоже, новим керівником залишились задоволені, адже включили його до складу Ради Кіровоградської обласної організаціїПР. З одного боку, йому висловили довіру, але з іншого – вказали йому на його місце…

 

Чим же відзначилось правління Ніколаєнка? Провладну пропаганду адміністрації ЗМІ вже оприлюднили, тому говоритиму про незручні теми, яких у прес-службі воліють уникати.

 

  1. Церковний скандал у Новоархангельську. Проблема зародилась задовго до призначення Ніколаєнка, але свого піку досягнула при ньому. Поки що його вдалось загасити, але аж ніяк не врегулювати. Тож чи довго триватиме нинішнє «перемир’я»? Поживемо – побачимо.
  2. Ліквідація КТК. У своєму ефірі на обласному телебаченні Ніколаєнко висловив своє ставлення до проблеми (а вона безсумнівно загальнообласного рівня), однак у її вирішенні помітної ролі не зіграв. У підсумку Кіровоград втрачає один із кращих ВНЗ в області (а може – і в усій Україні).
  3. Будівництво ГЕС на березі Південного Бугу. Скандал виник через обгрунтовані протести екологів, які в один голос вимагали заборони будь-яких кроків у напрямку знищення екосистеми заповідника. Чіткої відповіді щодо вирішення питання обласною владою досі не надано.
  4. Добровільно-примусові суботники. Тут губернатор нікого не здивував, просто продовживши традицію своїх попердників. Однак, «на безриб’ї і рак – риба», тому навіть ця, здавалося б, рядова подія стала помітною для області.
  5. Бездоріжжя. Зі снігом та льодом зійшло і дорожнє покриття. Проблема характерна для всієї України, і в нашій області далеко не найгірша ситуація, однак ніщо не виправдовує її наявність.
  6. Реформа маршрутних перевезень у Кіровограді. Історія варта окремого ґрунтовного розслідування. Але з того, що маємо на поверхні, видно цікаву річ. На початку року ми спостерігали шквал критики роботи заступника міського голови Дзядуха і його спроби «маршрутної реформи». Зрештою, його зняли з посади, а реформу згорнули. Однак згодом його призначили… спершу радником голови ОДА, а далі – головою Знамянської РДА. І реформа маршрутів була таки проведена, дивним чином збігшись у часі зі загибиллю відомого підприємця-перевізника Варванського…
  7. «Підмочена» річниця Майдансу. Символічно, що гордість колишнього губернатора – здобуття відзнаки танцювальної столиці – не вдалось відзначити належним чином. Цьому завадила сама природа, зливою пройшовшись по обласному центру...

 

Однак, не зважаючи на те, що критикувати владу є за що, в Кіровограді це робити просто нікому. Адже опозиція, у своїй переважній більшості, маючи купу внутрішніх проблем, залишається для влади абсолютно беззубою. Сподіваємось, не надовго…

 

Інтернет-видання "Перевесло"

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!