Таємниці 100-го округу, або чому опозиція програла вибори…

Напевне всі чули про «100-й округ». Майже на кожних виборах, включаючи президентські в 2004 році, цей округ гримів на всю Україну. Там, з невідомих причин, завжди відбувались махінації, сутички і, навіть, стрілянина.

 

Напевне, така «погана слава» стала причиною того, що на цих виборах 100-й округ змінив свої межі. Тепер він став сільськім округом, в який увійшла невеличка частина міста Кіровограда. Всі думали, що на цей раз ніяких сюрпризів цей округ не принесе.

 

Влада виставила тут відомого бізнесмена і перебіжчика Станіслава Березкіна, опозиція  -маловідому підприємницю Ольгу Гранатову, а «УДАР Віталія Кличка» - телеведучого Євгена Манженка. Більшість політичних оглядачів віддавали беззаперечну перемогу саме кандидату від Партії Регіонів, адже він вкладав значні кошти в округ і саме тут знаходяться його підприємства.

 

Кандидати ж від опозиції починали приблизно в рівних умовах, з однаковими відсотками і подальший розвиток подій залежав від того, як буде вестись виборча кампанія.

 

Саме так і відбулось. 

 

«Батьківщина» зробила все можливе для того, щоб їх кандидат став впізнаваним, Ольга Гранатова проводила зустрічі, друкувала агітаційну продукцію, її штаби працювали на повну силу.

 

Щодо «УДАРу», там події були не такими райдужними. Керівником штабу 100-го округу було призначено Миколу Різанова, керівника зі стажем, людину, яка цілком би мала справитись з покладеною на нього функцією.

 

Все могло б бути так, якби не ігрища керівника обласної організації Анатолія Ревенка. Заступником Микола Різанова, Ревенко призначив свого друга Віктора Дайдакулова, якого Київ відмовився призначити головою цього окружного штабу.

 

Але головною проблемою стало те, що Анатолій Дмитрович попередив Різанова, що він робить роботу, а фінанси отримує і розпоряджається ними саме Дайдакулов, відомий своєю любов’ю до грошей.

 

З першого ж дня виборчої кампанії штаб «УДАРівців» відчув проблеми, адже пан Дайдакулов отримував кошти для забезпечення роботи,  але забував про їх призначення в той же ж момент, як отримував їх…Тому, ані паперу, ані палива, ані грошей на телефонні розмови штабісти не мали. Вся робота виконувалась на ентузіазмі працівників окружного штабу підібраних Миколою Різановим.

 

А одного разу, пан Дайдакулов вдався до рукоприкладства, він прямо в приміщенні Кіровоградського районного штабу побив його керівника Юрія Зборовського ( про це було подано заяву до міліції та зняті побої). Зауважимо, що та частина Кіровограда, яка входила до 100-го округу, показала результат 20%, на відміну від 17% - 99 округу. Напевно саме за такий високий результат тепер і намагаються вигнати з партії Зборовського.

 

Незважаючи на постійні скарги працівників окружного та районних штабів, Анатолій Ревенко відмовлявся приймати міри і карати свого поплічника. Дійшло до того, що деякі працівники окружного штабу, не отримавши зароблені гроші, звернулись зі скаргою в Київ.

 

Це викликало обурення Ревенка і його «друзів» - Дайдакулова і Козуба, вони погрожували тим хто поскаржився виключенням з партії і тим, що вони ніколи не побачать своїх грошей. Але все ж мрії Ревенка не справдились, Центральний Штаб відреагував на скарги і усунув Дайдакулова від займаної посади.

 

Всі ці події стали причиною того, що робота по агітації за Євгена Манженка майже не велася. І, відповідно, рейтинг кандидата від «УДАРу» значно поступався рейтингу Ольги Гранатової.

 

Це стало приводом для підготовки Угоди між Манженком і Гранатовою, про зняття Євгена на користь кандидатки від «Об’єднаної опозиції». Були узгоджені всі умови, навіть подано до друку спільні листівки. Але яким було здивування представниці «Батьківщини», коли в останній момент угода так і не була підписана.

 

Які ж причини такої різкої зміни поглядів «УДАРівців»? Все банально просто – фінансові інтереси керівництва обласної організації партії Віталія Кличка знову взяли гору. Євгену просто заборонили зніматися на користь Гранатової.

 

Керівник 99-го окружного штабу і за сумісництвом права рука Ревенка у всіх його темних справах Ігор Козуб, переконав Манженка в тому, що Гранатова працює на Регіони і сама має знятись на користь Березкіа.

 

Результати ж виборів показали, що саме не зняття «УДАРного» кандидата допомогло отримати перемогу кандидату від Партії Регіонів. 

 

От тепер і виникає ряд питань. Чому людина, яку Центральний штаб усунув від роботи і яка била своїх соратників по партії, лишається членом Ради обласної організації? Чому саме Дайдакулова було обрано кандидатом на довиборах в обласну раду від «УДАРу» по Компаніївському району?

 

Чи не за гроші, отримані від Березкіна, Ревенко купив нові машини собі і своїй співмешканці? А чи не тому Козуб і Ревенко на стільки тісно пов’язані, адже знають, де і що вони поцупили, кого і кому продали? Чи не тому зараз в обласному «УДАРі» розпочалися чистки?

 

І останнє, але найголовніше: це рішення прийняте місцевими «жуліками», яким вдалося захопити партію Кличка, чи такою була центральна лінія партії?

 

Ігор Денисов, для інтернет-видання "Весь Кіровоград"

 

ДОГОВІР ПРО СПІВПРАЦЮ 

 

Кандидата в народні депутати від партії «УДАР Віталія Кличка» 

 

Манженка Євгенія Івановича і кандидата в народні депутати від партії 

 

Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Гранатової Ольги Арсентіївни 

 

на виборах до Верховної Ради України 2012 року

 

Ми, що нижче підписались:

 

- виходячи з принципів непоборності та взаємодії між представниками 

 

опозиційних сил;

 

- опираючись на спільність цілей у розбудові демократичної держави;

 

- розуміючи небезпеку узурпації влади правлячою верхівкою сучасної України;

 

- узгоджуючи свої дії з мандатом довіри місцевої громади та власного 

 

партійного керівництва;

 

- будучи переконані у виборчій доцільності підтримки єдиного кандидата від 

 

демократичних сил на ОВО №100

 

Гранатова Ольга Арсентіївна та Манженко Євгеній Іванович 

 

домовились про наступне:

 

1. Манженко Є.І. знімає свою кандидатуру на ОВО №100 на користь Гранатової 

 

О.А. не пізніше ніж за 12 днів до дня виборів, які відбудуться 28 жовтня 2012 р.

 

2. Манженко Є.І. надає право на публічне використання факту свого зняття на 

 

користь Гранатової О.А. в агітаційних цілях.

 

3. Манженко Є.І. за згодою та за сприяння Гранатової О.А. проводить спільні 

 

акції в підтримку єдиного кандидата від опозиційних сил на ОВО № 100.

 

4. Гранатова О.А. гарантує Манженку Є.І. у випадку перемоги на виборах до 

 

Верховної Ради України по ОВО № 100 призначення на посаду власним 

 

помічником – консультантом в апараті Верховної Ради України сьомого 

 

5.Гранатова О.А. гарантує Манженку Є.І. у випадку перемоги на виборах 

 

до Верховної Ради України по ОВО № 100 бути у таборі опозиційних 

 

сил та не входити за жодних обставин до коаліції з «Партією регіонів» 

 

та «Комуністичною партією України». 

 

6. Гранатова О.А. забезпечить, після підрахунку голосів на дільничних виборчих 

 

комісіях (ДВК) у ОВО №100, надання протоколів з мокрими печатками 

 

представникам партії «УДАР» на всіх ДВК округу.

 

Кандидат в депутати Манженко Є.І.

 

Кандидат в депутати Гранатова О.А.

 

ДОГОВІР СКЛАДЕНО У ЧОТИРЬОХ ПРИМІРНИКАХ _____________________________(ДАТА ПРОПИСОМ)

 

ДОГОВІР СКЛАДЕНО У ЧОТИРЬОХ ПРИМІРНИКАХ _____________________________(ДАТА ПРОПИСОМ)

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!