Потоптаний прапор

Фото - Інна Тільнова
Фото - Інна Тільнова

В українців уже давно прижились і стали афоризмом слова Тараса Шевченка: «А як не знаєш того лиха, то наче в світі любо й тихо». Коли не знаєш чогось конкретно, а лише десь краєм вуха чув, що все-таки є у Кіровограді організації, які дбають про патріотичне виховання молоді, підростаючого покоління, про позбавлення отого комплексу меншовартості, який так міцно засів, здається, навіть у наших кістках, не те що у мозку, то на душі наче й спокійно — не все так погано у нашому домі, гімн України напам’ять знають, біля пам’ятника Шевченка періодично з’являються свіжі квіти й інколи у пресі чується про перейменування старих назв вулиць на нові, то якось спокійно стає на душі: хтось щось робить...

 

Видимість така стає звичною вже протягом багатьох років, і найстрашніше у сказаних словах те, що це саме ВИДИМІСТЬ, а не щось інше. Так, здається, і з Народним Рухом України, зокрема, з Кіровоградською обласною організацією, чия звітно-виборча конференція відбувалася нещодавно у стінах будівлі, де зазвичай засідають профспілки.

 

Я не член партії, не завзятий політик і взагалі, можна сказати, поки що не маю ніякого важливого статусу в суспільстві. Але маю вуха й очі. Які інколи хочеться закрити, щоб не чути й не бачити такої безграмотності, бутафорності та награності.

 

Коли голова КОО НРУ не знає правил проведення звітно-виборчої конференції й відразу пропонує свою кандидатуру на голосування, коли не вміє до пуття говорити українською мовою, а, намагаючись, лише соромить мову Шевченка і Котляревського, мову, яку зобов’язаний знати кожен українець.., коли член Народного Руху, йдучи центральною вулицею, каже «Забєрітє у меня етот флаг, я нє хачю паліться, єслі мєня увідят маі друзья, я сквозь землю провалюсь», коли кожен третій рухівець називає «свою» особисту мотивацію, чому сюди прийшов — безкоштовні подорожі, халявний відпочинок, розваги, можливість покомандувати, заробити грошей, стати відомим...), а кожен другий не знає об’єднавчої ідеї організації.., коли ти вперше прийшов в НРУ, щоб познайомитись, а тебе вчать, як не засміятися, коли співатимеш гімн України...

 

Тоді ти, безпартійний, безідейний і безідеологічний, який уже однією ногою переступив поріг тієї згаданої партії, повертаєшся до неї спиною і йдеш далі, шокований реальним станом тієї «сили», яка ще п’ятнадцять років тому у районних центрах збирала тисячі люду, а сьогодні, на відзначення двадцятиріччя з часу заснування, людей зганяють, толком не розтлумачивши «а что за празднік».

 

Соромно було за школярів, які стояли віддалік мітингу і сміялись під час Державного Гімну, а потім плескали у долоні і свистіли. Активісти і «дієві» патріоти, можна сказати, патріотичні діячі, були попереду, вони виголошували промови і стверджували, що «Україна — майбутній лідер європейської нації», що «Ми — найбагатша держава Європи...» Хотілося їм вірити, але якась частина мозку, де ховається зневіра і скептицизм, малювала в уяві «Утопію» Томаса Мора.

 

І це є лише один з прикладів, яких чимало. Він ілюструє кризу всього національно-патріотичного руху. Безідейність і меркантильність з’їдає колись ідеологічні політичні сили. Сюди ідуть не для втілення в життя своїх ідей, прагнень та переконань, а заради лобіювання власних бізнес-інтересів. І з цією «високою» метою можна купити кількасот «активістів», які триматимуть прапорці й створюватимуть видимість прихильників партійної ідеології...

 

Тому з фотографій, які могли б проілюструвати день відзначення 20-річчя Народного Руху України, я обрав саме цю. Але є надія, що все ще можливо змінити, потрібна лише чиясь світла голова і сильна рука, яка б скерувала весь потенціал молоді на реальну справу, починаючи з внутрішнього руху вперед, позбувшись комплексів меншовартості. Будемо сподіватись, що ще не всі патріоти перевелись в Україні, і вони, зібравшись з силами, наведуть лад спершу у своїх власних організаціях, а далі — і в усій державі.

 

Дмитро Сінченко, Інна Тільнова, для Всеукраїнської щоденної газети «День»

 

Оставить комментарий

Комментарии: 1
  • #1

    І. Тільнова (Четверг, 28 Февраль 2013 09:57)

    а чого ж автора фото не називаєш?

сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!