Владі спорт не потрібен?

Житомирщина відсвяткувала День знань. Однак святковим цей день виявився не для всіх шкіл... Спортивна школа №2 перебуває у підвішеному стані, адже рішенням міської ради від 18.08.2010р. №1311 «Про реорганізацію загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста» та наказу управління освіти згідно з цим рішенням «Про забезпечення проведення реорганізації» ДЮСШ №2 приєднується до ДЮСШ №1.

 

Логіка в такому рішенні відсутня, адже спорт-школа №1 не має відповідної бази і налічує лише 3 спортивні секції. Вони знаходяться на відстані одна від одної і за всю історію свого існування не мали нічого спільного. У спорт-школі № 2 вже почалися звільнення персоналу.

 

За словами співробітників школи, які побажали залишитись невідомими, з осені минулого року мусується тема про те, аби створити на базі школи центр дзюдо і самбо. З боку колективу ДЮСШ такі ініціативи отримали опір, адже школа також має секції спортивної гімнастики, акробатики, айкідо та інших видів спорту.

 

 

Куди подітись дітям, що мають бажання та здібності саме в цій царині, не відомо. Про них ініціатори «рехформи» не турбувались. В той же час дзюдо (на відміну від гімнастики) не такий вже і популярний вид спорту в області і навіть Україні, аби йому приділяти таку увагу. Навіть на сьогоднішній день вони (тренери з дзюдо) не можуть наповнити свої секції.

 

З січня і до кінця минулого навчального року школу «довбали» різного роду перевірками — контрольно-ревізійного управління, Прокуратури, СБУ... в таких умовах працювати було не можливо. «Пресували» директора. Виписували йому догани за надуманими приводами, які потім були вдало опротестовані у суді. Влаштовували допити дітей, доводили їх до плачу. Метою було повністю прибрати директора з його посади. І на сьогодні він знаходиться в лікарні.

 

Ситуація дуже нагадує проблему з Тролейбусно-трамвайним управлінням, яке також вирішили «реорганізувати», перемістивши його з кращого у гірше приміщення. Своє рішення мерія виправдовує нібито економією коштів. Однак на справді мета може бути значно прозаїчніша: приміщення та земля в центрі міста.

 

Тренерам пообіцяли, що як мінімум 2 місяці вони ще працюватимуть. Що буде далі — невідомо. Чому саме 2 місяці? Чи не тому, що ці два місяці — це період виборчої кампанії?

 

Отже, саме від наших голосів залежить, чи зможе сьогоднішня влада завершити свою атаку на спорт-школу, а отже, чи будуть наші діти замість спортивних занять тинятись без діла по вулицях...

 

Дмитро Сінченко, для Всеукраїнської щоденної газети "День"

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!