Відповідальність політиків і громадян - наша місія!

Пора агітації. На вулицях повиростали різнокольорові намети. Стовби, немов листячко, обліпили листівки. З біл-бордів та лайт-боксів на нас дивляться серйозні і відкриті обличчя нових-старих кандидатів у Президенти України. В повітрі запахло свіжим газетним папером. З телевізорів та радіоприймачів лине солодка пісня передвиборчих обіцянок.

 

Тягне на спогади…

 

Ще у 2006-му році, під час однієї з таких «пір року» (я маю на увазі виборчу), сталася низка випадковостей, що зрештою, як виявилось, були закономірними. Одного чудового дня моя прекрасна колега (членкиня Кіровоградської обласної територіальної виборчої комісії) попросила підмінити її на чергуванні в неділю – 5 лютого 2006 року (хоч і вихідний, але їй не можливо було відмовити!).

 

Вже під час самого чергування дістав “наряд внє очєрєді” - відвідати конференцію партії “Третя сила”, провести яку приїхав сам “співучий ректор” Михайло Поплавський (він був другим номером у виборчому списку).

 

Слухаючи “надзвичайно цікаві” розповіді про те, якою перспективною є партія, як багато відсотків вона візьме на виборах, як добре запам'ятовується її назва (БРЕНД!), я вже починав засинати... аж раптом пролунали такі слова: “52 партії ідуть у парламент! 52!!! Хто їх знає? Ніхто! Тому, хто зможе зараз всати і всі їх назвати – 1000 доларів даю!”...

 

І тут я прокинувся... подумки почав перелічувати відомі мені партії та блоки, і коли дійшов до 3-го десятка, вирішив спробувати своє щастя! “Міша” спершу не повірив, почав звинувачувати у нечесних прийомах – ніби я комусь подзвонив, десь прочитав... та після демонстрації безнадійно розрядженого мобільного запропонував мені скласти список і принести йому у кінці конференції.

 

Моє запитання – «Писати партії, блоки, чи суб'єкти виборчого процесу, зареєстровані ЦВК» - збило його з пантелику, тож він сказав: “Пиши все, шо знаєш!” І під шепіт сусідів-третьосильців “ти що – дурень? Він же жартує! Він нічого тобі не дасть! От наївна дитина...”, у мене вийшло 65 партій та 14 блоків, до яких належали деякі з них!

 

Передавши йому список, ми домовились про зустріч увечері, на прес-конференції перед його концертом. Там, після перевірки правдивості мого списку він мав або віддати мені гроші, або “послати”... На прес конференції він відверто “морозився”, однак я вже розповів цю історію знайомим журналістам, тож відступати було нікуди!

 

Згодом я все ж добився з ним переговорити і отримав на вибір два варіанти: або він тут же тихо і непомітно відраховує зароблені мною гроші і ми вже ніколи не зустрічаємось, або викликає на сцену посеред концерту і урочисто вручає... ну, ви здогадались, який зі способів я обрав...

 

Наступний тиждень мене просто розривали на частини з проханнями дати інтерв’ю, і що довше місто обговорювало небувалу подію – я отримав гроші (у гривневому еквіваленті) і визнання!

 

Ця подія, напевне, стала першим прикладом відповідальності політиків перед своїми виборцями за власні обіцянки. Даний приклад показує, що досягнути виконання обіцянки не так вже й просто і вимагає від нас певних зусиль.

 

Сьогодні я продовжую ловити політиків «за язика», але вже у дещо іншій іпостасі та за допомогою якісно вищих форм і більших масштабів. Нині я – член Національного комітету та керівник Креативного департаменту Всеукраїнської громадянської кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!». Це чи не єдина схожа ініціатива громадських організацій в Україні, що ставить собі за мету зробити українську політику, а разом із нею – і все суспільство – відповідальними.

 

Громадянські кампанії "Новий Громадянин" та «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!» - це спроба здійснити надзавдання. Показати суспільству – необхідність відповідальності, а політикам – запит на цю відповідальність з боку суспільства.

 

Це стосується і кожного з нас. Ми маємо подолати свою лінь, страх, пасивність, байдужість, і взяти на себе відповідальність за власну долю і власну країну.

 

Ми – Нові Громадяни.

 

Дмитро Сінченко, для Всеукраїнської газети «Молодь України»

 

Оставить комментарий

Комментарии: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!