Контроль, "дело тонкое"... але прибуткове...

Контроль – одна з основних функцій управління. Як здійснюється контроль за органами державного управління, а саме контроль шляхом перевірок?

 

З 21.04.08 по 25.04.2008 року Кіровоградську область перевіряв (перевіряє) центральний апарат Головдержслужби, – управління яке відповідає за чесність, порядність державних службовців.

В цьому заході найцікавіше – це організація перевірки, а саме: з обласної державної адміністрації було розіслано факсограми підконтрольним управлінням з детальним планом "перевірки". На кожен день перевірки визначені відповідальні управління та детально розписано ХТО (прізвища начальників), КОЛИ (час з точністю до хвилин), ДЕ (назва розважальних закладів) і ЯК розважає, годує і гуляє членів комісії – вельмишановних панів-перевіряючих.

 

Відповідальними особами є начальники управлінь, інспекцій, інших органів влади. Факсограма не підписана, не зареєстрована і не є документом, а тим більш доказом. Проте фактично всі розуміють, що за невиконання плану розважання перевіряючих, винні особи можуть відразу писати заяви за власним бажанням, адже працювати в області особам, які підвели Голову Кіровоградської обласної державної адміністрації, не дадуть. І начальники управлінь, виконуючи функцію клоунів, змушені розважати ревізорів.

Деякі державні службовці скажуть, що це звичайна гостинність, але сама по собі гостинність не вимагає централізованого плану дій та відповідальності за його невиконання. Можливо подібне мислення – пережитки часів радянської влади, проте дієвих заходів щодо виправлення подібної ситуації не вживається. Жоден перевіряючий, навіть такого підрозділу, як Головдержслужба, не висловив протесту і не відмовився від годувально-розважальних заходів.

Якщо сенс таких перевірок зводиться до банального "поїсти, попити, погуляти", то чи не є це своєрідним способом отримати певну данину з підпорядкованих установ та організацій і чи є користь від таких перевірок?

Тепер стосовно того як ця ситуація зачіпає простих громадян. Велике керівництво гуляє за рахунок середнього, середнє керівництво за рахунок керівництва нижчої ланки, ну а керівництво нижчої ланки по повній програмі відривається на населенні, підприємствах та організаціях.

Тому якщо ви не маєте відношення до владних структур, і в ЗМІ чуєте про перевірку органів влади, то пам'ятайте що їсти, пити і гуляти ці вельмишановні пани-ревізори будуть фактично за наші з вами кошти. 

 

Дмитро Сінченко, для інтернет-видання "Народна Правда"

Оставить комментарий

Комментарии: 0
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
Повний перелік матеріалів сайту шукайте за посиланням, клікнувши на банер
Повний перелік матеріалів сайту шукайте за посиланням, клікнувши на банер

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!